1526 cestovních kanceláří a agentur
EU
1 EUR = 25.26 Kč
USA
1 USD = 23.2 Kč
Chorvatsko
= 0 Kč
Bulharsko
1 BGN = 12.91 Kč
Maďarsko
100 HUF = 6.46 Kč
Turecko
100 TRY = 70.18 Kč

Vyhledávání cestovek

Cestovky měly silné léto, prodaly více než dva miliony zájezdů


Cestovky měly silné léto, prodaly více než dva miliony zájezdů

Praha 30.09.2015

Houpačka s dobrým koncem. Tak hodnotí cestovní kanceláře končící letní dovolenkovou sezonu. Podle odhadů Asociace cestovních kanceláří překoná letos počet prodaných zájezdů hranici dvou milionů, když za loňský rok udává Český statistický úřad 1,72 milionu.

 „Přes všechny negativní a dramatické situace dopadla sezona dobře, optimistické předpoklady se zdají být naplněny,“ uvedl místopředseda asociace Jan Papež. Podle něj vítězily tradiční destinace Chorvatsko, Řecko, Turecko a Slovensko. Naopak propad zhruba o šedesát procent nastal kvůli teroristickému útoku u Tuniska, méně lidí jelo s cestovkami i do Itálie.

 „Prodeje takzvaných first minute zájezdů byly snad nejsilnější v historii. Následoval propad způsobený obavami ze situace v některých destinacích, Češi čekali na poslední chvíli. O last minute zájezdy byl nakonec zájem velký,“ shrnula sezonu obchodní ředitelka Blue Style Lenka Berberi.

O desítky procent prý roste zájem o zářijové a říjnové odlety do Španělska, Itálie a Řecka. Právě Řecko ale dělalo vedle Tuniska kancelářím nejhlubší vrásky na čele.

„V případě Řecka měli plné ruce práce především naši prodejci, kteří museli odpovídat na velké množství dotazů, nejprve k ekonomické krizi a pak k uprchlické vlně,“ doplnil Jan Osúch z CK Fischer. Zástupci kanceláří se ale vesměs shodují na tom, že Řecko a jeho ostrovy zůstaly letním hitem. To platí i pro Turecko, ačkoli v srpnu po vstupu Turků do syrského konfliktu prodeje mírně opadly.

„Naopak nárůsty jsme zaznamenali u Španělska, Itálie, Chorvatska a Bulharska a také u domácího cestovního ruchu,“ dokreslil mozaiku Hynek Špinar z Čedoku. Nejstarší tuzemská cestovka i proto posiluje tuzemské kapacity. Kanceláře zároveň vesměs hlásí vyšší zájem o zimní pobyty u teplých moří, především v Karibiku, Thajsku a Spojených arabských emirátech.

Veškeré informace uveřejněné na této webové stránce jsou získané z veřejně přístupných zdrojů. Příspěvky uveřejněné v recenzích vyjadřují názory zákazníků cestovních kanceláří a agentur, nikoliv redakce serveru hodnocenicestovek.cz, která za jejich obsah nenese zodpovědnost.

© Copyright hodnocenicestovek.cz , Všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek AiVision s.r.o.