1526 cestovních kanceláří a agentur
EU
1 EUR = 24.73 Kč
USA
1 USD = 22.81 Kč
Chorvatsko
= 0 Kč
Bulharsko
1 BGN = 12.61 Kč
Maďarsko
100 HUF = 6.42 Kč
Turecko
100 TRY = 70.72 Kč

Vyhledávání cestovek

Povinnosti cestovních kanceláří

Provozovatel cestovní kanceláře v rámci fyzické nebo právnické osoby je povinen mít platnou koncesní listinu na „provozování cestovní kanceláře“.

Koncesní listina „provozování cestovní kanceláře“ opravňuje

„Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu“ patří dle platné právní úpravy mezi volné živnosti a nevyžaduje tak splnění jakýchkoli podmínek na vzdělání a praxi.

Cestovní kancelář je rovněž povinna po celou dobu své podnikatelské činnosti mít uzavřenu pojistnou smlouvu podle § 6 až 8 zákona 159/1999 Sb. o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu - a to na pojistnou částku minimálně ve výši 30 % z plánovaných ročních tržeb z prodeje zájezdů. V případě, že tržby z prodeje zájezdů mají být nižší než tržby v předchozím roce, tak na pojistnou částku minimálně ve výši 30 % z těchto tržeb v předchozím roce.

Doklad o pojištění proti úpadku cestovní kanceláře je nedílnou součástí uzavřené cestovní smlouvy.

Cestovní kancelář provozovaná v rámci právnické osoby – obchodní společnosti - má dle § 38i obchodního zákoníku povinnost zakládat do sbírky listin obchodního rejstříku místně příslušného obchodního soudu účetní závěrky (rozvahu, výsledovku a přílohu) nejméně ke konci každého účetního období, tedy ke konci každého kalendářního roku.

Veškeré informace uveřejněné na této webové stránce jsou získané z veřejně přístupných zdrojů. Příspěvky uveřejněné v recenzích vyjadřují názory zákazníků cestovních kanceláří a agentur, nikoliv redakce serveru hodnocenicestovek.cz, která za jejich obsah nenese zodpovědnost.

© Copyright hodnocenicestovek.cz , Všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek AiVision s.r.o.